Odigrano Prvenstvo Evrope za Žene

Nataša Bošnjak u Kazanju

Nataša Bošnjak u Kazanju

Od 27. – 29. juna u Kazanu, u Rusiji, je odigrano Prvenstvo Evrope za žene, EWGC. Na prvenstvu je učestvovala i šampionka Srbije i član našeg kluba, Nataša Bošnjak.

Nataša je ostvarila jednu pobedu iz pet partija i zauzela 18. mesto u konkurenciji 28 takmičarki iz sedam država. Rezultat je mogao biti i bolji, ali umor od dugog puta (skoro 12 sati do Moskve, pa onda celu noc do Kazanja) je uticao na slabije partije poslednjeg dana turnira.
Turnir je započela očekivanim porazom Edvine Karlsberg, 2. Dana iz Rusije, da bi u drugom kolu ostvarila jedinu pobedu, protiv predstavnice Bosne i Hercegovine, Nataše Malinić.
Kao što rekosmo, poslednjeg dana turnira je podbacila izgubivši od dva 5. kjua.

Prvakinja Evrope za 2014. godinu je Dina Burdakova, 4D iz Rusije, a drugo i treće mesto su osvojile Natalija Kovaleva i Ajgul Nureva, takođe Ruskinje. Nataša Malinić, predstavnica Bosne, je sa dve pobede zauzela 13. mesto.

Kompletnu tabelu sa rezultatima možete pogledati ovde

Leave a Reply